Prečo blogovať?

O tom prečo vôbec začať prispievať do blogov svojimi komentármi a článkami sa už popísalo mnoho článkov.  Zhrniem to krátkou a výstižnou vetou:  Kto nie je na webe neexistuje.  Obzvlášť to platí pre firmy a živnostníkov.

Na otázku kam prispievať, do akých blogov prispievať neexistuje jednoznačná odpoveď.  Záleží to od témy, ktorá Vám je blízka a zistení, či konkrétny web pokrýva túto tému.  My sme pre našich pravidelných bloggerov pripravili pár lákadiel, prečítajte si aké:  “Prečo blogovať na blog.profimakler”

Blog.profimakler je odborný blog pre finančných sprostredkovateľov, maklérske spoločnosti, realitných maklérov  a obchodných predajcov.  V nasledujúcich riadkoch som zhrnula názory z rôznych zahraničných článkov, ktoré sa venovali tomu, prečo blogovať ak pôsobíte v tejto oblasti.

 

 

5 dôvodov prečo by mali makléri blogovať

1. Prezentujte seba a svoju prácu

Napísať článok do blogu je výborným spôsobom ako jednoducho a efektívne odprezentovať to čo robíte.  Nejde pritom o vychvaľovanie firmy, pre ktorú pracujete alebo ktorej šéfujete, ani Vašich produktov, čitateľ hneď vycíti Váš zámer a stratí  záujem.  Naopak, prezentujete seba svoje schopnosti, názory a postoje. A ak sú Vaše články navyše aj zaujímavé získavate si priazeň Vašich čitateľov na dlhú dobu.

2. Staňte sa nájditeľným

Viete, že klienti zadávajú do Googlu názov Vašej spoločnosti či dokonca Vaše meno? Čo nájdu? Váš osobný Facebook profil? Výpis z obchodného registra? Nie zlé, ale skúste si predstaviť ako na nich zapôsobí ak nájdu Váš najnovší zaujímavý článok.

3. Pomôžte ostatným

Mnohé blogy sú napísané preto aby pomáhali ľuďom, ktorí sa môžu dostať do podobnej situácie akú zažil blogger.  Ak opíšete Vašu vlastnú skúsenosť , môže to pomôcť aj ostatným, ktorí skončili v rovnakej situácii.  Článkom môžete poradiť aj klientom resp. potenciálnym klientom, ktorí si na webe hľadajú radu ako vyriešiť svoju záležitosť . Najväčším úspechom je ak narazia na Váš článok a počúvnu práve Vaše rady.

4. Ukážte v čom ste expert

Blog je úžasným nástrojom pre tých, ktorí sa chcú odprezentovať ako expert vo svojej oblasti.  Mnoho ľudí nemá prostriedky a ani čas na to, aby publikovali odborné články v odborných časopisoch, alebo prednášali na odborných konferenciách.  Pritom však ich skúsenosti a vedomosti sú toho hodné.  Vďaka odbornému článku publikovanému v blogu ukážete ostatným v čom ste dobrý a vytvoríte si povesť experta.

5. Spojte sa s podobne zmýšľajúcimi

Blogovanie spája podobne mysliacich ľudí.  Čítanie blogov a aktívne zapojenie sa do blogu Vám pomôže nájsť  tých správnych ľudí, s ktorými môžete zdieľať svoje názory a myšlienky.

Prečo blogovať na blog.profimakler?

Aktívnych autorov odmeníme!

Pokiaľ na blogu uverejníte minimálne dva články, máte nárok na zľavy na kurzy od našich partnerov, ktoré sa konajú v mesiaci, v ktorom ste článok uverejnili a takisto na školenia v nasledujúcom mesiaci.

Pokiaľ ste pravidelný prispievateľ máte nárok na zľavy od partnerov neobmedzene. Pravidelným prispievateľom sa stávate ak uverejníte každý mesiac minimálne jeden článok.

  • Na našom blogu stretnete komunitu ľudí zo sféry finančného poradenstva.  Je dobré vedieť o ľuďoch, ktorí v tomto odbore majú čo povedať.
  • Vaši klienti ale aj potenciálni klienti si Vás tu nájdu. Snažíme sa blog propagovať aj mimo úzku komunitu finančných poradcov.  Zaujímavé témy si tu nájdu aj ľudia, ktorí v tejto oblasti nepracujú , ale otázka svojich osobných financií im nie je ľahostajná.

 

Pokiaľ máte záujem prispievať do blogu, kontaktujte ma na adrese: compelova@mcr.sk

Prevádzkovateľom blogu je spoločnosť MCR, s.r.o.  výrobca softvéru MAKLÉRI – Softvér pre poistných a finančných predajcov.